RETAIL

Zlepšujeme zážitek z nakupování

Posouváme úroveň nakupování na vyšší level. Od modernizací přes unikátní řešení, jako je například spojení nakupování a zábavy na jednom místě, až po realizace výjimečných a exkluzivních projektů, které u nás nemají srovnání. Naším cílem je vkládat úsilí a zkušenosti do projektů, které zákazníkům přinesou lepší zážitek z nakupování a v případě luxusních retailových prostor osloví i tu nejnáročnější klientelu.

Naše společnosti

Seznamte se s firmami, které patří do našeho aktuálního portfolia.

RYCHLÝ KONTAKT
Jan Kadaník
Head of Chemicals

Jsem absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, kde jsem se soustředil na mezinárodní obchod a finance.

Do roku 2007 jsem působil jako ředitel pro strategii ve skupině Agrofert, kde jsem zodpovídal za tuzemské i zahraniční fúze a akvizice včetně nákupu německé společnosti SKW Piesteritz. Následně jsem více než deset let strávil ve Švýcarsku. Jako finanční a následně generální ředitel jsem pomáhal s rozvojem společnosti Ameropa.

Tento rodinný podnik působí ve více než 40 zemích světa a je zaměřen na obchod, logistiku a výrobu v oblasti zemědělských komodit. Ameropu jsem provedl transformací z převážně tradingové společnosti v podnik s robustní základnou logistických a výrobních aktiv. Expandovali jsme i geograficky včetně vybudování jednoho z největších distributorů hnojiv v Austrálii. Od roku 2020 pak zastávám také pozici předsedy představenstva skupiny Cetin.

Mária Mikolajová
Managing director & Board member
Som absolvent Vysokej školy ekonomickej v Prahe, počas štúdia som sa angažovala vo finančnom a projektovom manažmente. V Kaprain group pôsobím od roku 2021, v súčasnosti v pozícii výkonného riaditeľa nadačného fondu. Podieľam sa na vytváraní projektov a budovaní spolupráce s kooperujúcimi subjektmi. Vážim si dôveru, iniciatívu a zodpovednosť. Svoju úlohu vnímam i v sprostredkovaní týchto hodnôt do všetkých našich projektov.
František Dombek
Group Chief Investment Officer
Vystudoval jsem Vysokou školu báňskou v Ostravě a následně získal také titul MBA na London International Graduate School.
Od roku 1993 jsem pracoval na různých pozicích v bankovnictví. Do roku 2009 jsem působil v PPF bance, kde jsem zastával pozici ředitele obchodní divize a byl jsem členem představenstva. Po roce 2009 jsem pracoval pro skupinu PPF na samostatných projektech.
 
Ve společnosti Kaprain působím od roku 2015 a zodpovídám za oblast investic a řízení společných podniků.
Jiří Medřický
Group Chief Financial Officer

Vystudoval jsem Vysokou školu ekonomickou v Praze. 

V rámci profesní dráhy jsem se 18 let věnoval poradenství, z toho 15 let ve společnosti KPMG, kde jsem nejprve působil v auditu finančních institucí a v roce 2009 spoluzakládal oddělení risk consultingu, které bylo první svého druhu v České republice. Mými hlavními klienty byly skupiny PPF, UniCredit, CTP a mnoho dalších. Poté jsem 3 roky řídil českou pobočku poradenské sítě Baker Tilly.

Ve skupině Kaprain působím od roku 2017 a zodpovídám za její finanční řízení. Podílím se také na projektech Spolchemie a rozvoje oblasti Tuchoměřic.

Petr Vosmík
Investment Operations Director

Jsem absolvent International Leadership Institutu při University of North Florida a Nottingham Trent University v oboru business a administrace.

Profesně jsem začínal ve stavebnictví a následně se věnoval především investicím a obchodu s nemovitostmi. Od roku 2004 jsem zastával pozici generálního ředitele společnosti Českomoravská realitní.

Krátce po založení skupiny Kaprain jsem se stal ředitelem její nemovitostní části a členem vrcholového vedení. Celoživotně jsem aktivní sportovec, od nového milénia i sportovní funkcionář a od roku 2023 také předseda představenstva a generální ředitel HC Sparta Praha a člen představenstva Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. 

Jan Kolací
Group Chief Operations Officer

Vystudoval jsem Národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze a Bankovní institut.


Od roku 1995 jsem zastával různé manažerské pozice v Investiční a poštovní bance (IPB), následně v České konsolidační agentuře a ve společnostech holdingu PPF. Byl jsem členem vedení řady společností, například holdingu TV Prima, fotbalového stadionu Eden Arena, hotelu InterContinental Prague, hotelu Panorama nebo Karlovarského porcelánu. Ve skupině Kaprain působím od jejího založení v roce 2013.

Kateřina Říhová
Group Chief Legal Officer

Jsem absolventka Univerzity Karlovy a následně i ročního studia evropského práva na University of Antwerp.

Během své více než 15leté právní praxe jsem působila ve významných mezinárodních advokátních kancelářích, od roku 2012 pak jako advokátka. 

Všechny své zkušenosti z advokacie využívám jako vedoucí právního týmu Kaprainu již od roku 2017.

Jaromír Štantejský
Managing Director - M&A, Industry & Financial Projects

Vystudoval jsem Vysokou školu ekonomickou v Praze a později získal také titul MBA na University of Chicago (GSB).

Profesionální kariéru jsem začínal v 90. letech v Pragobance, od roku 1996 jsem působil v různých manažerských funkcích v České pojišťovně a později v dalších společnostech skupiny PPF. V roce 2006 jsem se stal CFO a následně v roce 2018 výkonným ředitelem společnosti AB – CREDIT, která se specializuje na obchod s pohledávkami.

V poslední dekádě se významně podílím na akviziční činnosti skupiny Kaprain, zejména v oblasti telekomunikací a chemického a gumárenského průmyslu.

Jan Kozler
Managing Director - Development Management
Jsem absolventem ČVUT v Praze,  autorizovaným inženýrem pro pozemní stavby.
 
Od roku 2000 jsem pracoval ve společnosti IPS, kterou v roce 2002 koupila Skanska. V té jsem se postupně vypracoval na pozici ředitele závodu a byl zodpovědný za komerční, rezidenční a technologické projekty.
 
S více než 16 lety zkušeností ve výstavbě a developmentu jsem v roce 2017 nastoupil do Kaprainu, kde mám na starosti developerské aktivity skupiny. 
Kateřina Vondrková
Group Chief People Officer

Jsem absolventka andragogiky a psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Profesní dráhu jsem zahájila ve skupině PPF. Následně jsem byla 8 let personální ředitelkou strojírenského holdingu Wikov, kde jsem zodpovídala za řízení lidských zdrojů ve všech společnostech skupiny. Působila jsem také ve společnostech Skanska, Mladá fronta nebo Rohlík, kde jsem měla na starost řízení lidských zdrojů a business partnering pro centrálu společnosti a byla rovněž zodpovědná za projekty v oblasti L&D a implementaci projektů z mateřské firmy.

Ve skupině Kaprain působím od roku 2024.

Marcel Dostal
Group Chief Executive Officer

Po studiích na Vysokém učení technickém v Brně jsem získal také titul MBA na Rochester Institute of Technology, New York.

Od roku 1997 jsem pracoval pro skupinu PPF na různých manažerských pozicích v oboru investic, například jako místopředseda představenstva České pojišťovny a náměstek pro investiční politiku a řízení aktiv a pasiv. Tutéž funkci jsem následně zastával i v rámci celého Generali PPF Holdingu, ve své době společného podniku PPF a italské Generali. Působil jsem také jako generální ředitel Generali PPF Asset Management, největšího správce aktiv v ČR, který ve své době spravoval majetek v hodnotě přes 200 miliard korun.

Karel Pražák
Majitel skupiny Kaprain

Jsem rodák z Českých Budějovic, absolvent České zemědělské univerzity v Praze, někdejší hráč dorostenecké hokejové ligy, stávající „forward“ okresního přeboru SK Hvozdnice a zakladatel investiční skupiny Kaprain.

Kaprain jsem založil v roce 2013, po téměř 20letém působení ve skupině PPF. Od té doby jsem spolu s kolegy vybudoval silnou investiční skupinu, která dnes vlastní aktiva v hodnotě přes 40 miliard korun a zaměstnává tisíce lidí po celé České republice. 

Ve svém volném čase se rád věnuji myslivosti a kromě hokeje a fotbalu žiji sportem jako takovým.

Jakub Dlouhý
Group Chief Marketing Officer

Jsem absolvent České zemědělské univerzity, celoživotní sportovec a optimista, který dokázal propojit své zájmy s profesní kariérou.

V roce 2002 jsem založil agenturu Concept One, specializující se na využití sportu v marketingu a komunikaci komerčních značek. V roce 2015 jsem založil i agenturu Kotelna55, jako uskupení agentur a talentovaných jedinců, kteří se specializují na různé oblasti marketingové komunikace.

Byl jsem u zrodu značky Kaprain, kterou zastupuji na pozici Group Chief Marketing Officer. Strategický přístup „Be creative but never underestimate basic logic“ se snažím aplikovat v marketingu a komunikaci značek jako POP Airport, HC Sparta Praha a dalších. Současně řídím i uskupení Kotelna55, které skupině Kaprain poskytuje marketingový a agenturní servis.